Щодо підпалу автомобіля адвоката Олександра Скотнікова

Вночі 14 травня на вулиці Колодязна в Миколаєві був вчинений умисний підпал автомобіля Kia Cerato, що належить адвокату Скотникову Олександру Миколайовичу.
За інформацією Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області – 14 травня о 03:07 за екстреним номером 101 повідомили про пожежу автомобілів на вул. Колодязна м. Миколаєва. На місце направлено відділення 2 та 3 державних пожежно-рятувальних частин та чергову зміну оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. По прибуттю встановлено, що вогнем охоплені автомобілі Chevrolet Aveo, а також Kia Cerato. У Kia Sportage палала передня частина транспортного засобу. О 03:21 пожежу локалізовано та о 03:33 ліквідовано на площі 15 м кв. Причину пожежі встановлюють правоохоронні органи. Від ДСНС працювали 3 одиниці техніки та 12 осіб.
Відомості за фактом події вже внесені в ЄРДР за ст. 194 Кримінального кодексу України “Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах”.
Комітет з питань захисту прав адвокатів Ради адвокатів Миколаївської ради, в свою чергу, розглядає відповідну Заяву Олександра Миколайовича та не виключає можливості вчинення вказаного підпалу з метою втручання в його адвокатську діяльність.

Адвокатська спільнота не може залишатися осторонь подібних інцидентів. Безкарність злочинних дій, що прямо зазіхають на права адвокатів, гарантії адвокатської діяльності, на особисту свободу та недоторканність адвоката і його майна неодмінно потягнуть за собою суспільну напруженість та недовіру громадян до всієї правозахисної системи. 

Адвокат має право виконувати свою роботу професійно, незалежно та безпечно.